přihlásit / registrovat

            Kulturní dům                     Kostelec nad Orlicí


 Novinky


Již máme domluvené nové termíny představení:
- Techtle mechtle - 9.9.2020
- Pro tebe cokoliv - 1.10.2020
- Rodina je ... - 16.11.2020
- balet GISELLE - 19.9. a 20.9.2020Taneční kurzy 2020 - Aktuality

 

Rozpis na podzim


Zápis pro veřejnost


Zápis do Tanečních probíhá od středy 26.2.2020. Přihlásit se můžete v Divadelní kavárně SK Rabštejn. Na podzim letošního roku budeme na Rabštejně již tradičně pořádat Kurz společenského tance a chování pro mládež.

Proč do Tanečních?
Taneční – fenomén, který je specifický pro střední Evropu. Česká republika, Slovensko a Rakousko jsou jediné země ve světě, kde probíhá organizovaná výuka tance a společenského chování. Je to společenská událost, která pomáhá mladým lidem vykročit do společnosti. Kupříkladu v mnoha amerických filmech je ukázáno, jak novomanželé mají obrovské obavy z toho, že budou muset na své svatbě tančit před zraky zúčastněných valčík! Tyto obavy mít naši frekventanti nemusí...
Co frekventanty v tanečním kurzu na Rabštejně čeká?
  • Nultá lekce s informacemi o průběhu kurzu (seznámení s tanečními mistry)
  • 12 lekcí věnovaných výuce tanců a společenské výchovy
  • v rámci těchto lekcí jsou dvě lekce prodloužené (na druhé prodloužené si frekventanti mimo jiné osvojí chování na rautu).
  • Kurz je zakončen slavnostním Věnečkem s živou hudbou a krásnou atmosférou.
  • V neposlední řadě Vás čeká mnoho zábavy, příjemných moderních písní (DJ Tom) a nových zážitků.

Úvodní „nultá“ lekce se bude konat ještě před letními školními prázdninami.

A kdo bude naše frekventanty letos učit?
Kurz povede pan Daniel Zhouf se svojí taneční partnerkou Simonou Vaníčkovou. Daniel Zhouf vedl Taneční na Rabštejně v loňském roce. Daniel Zhouf je držitelem výkonnostní kategorie „A“ v latinsko-amerických tancích a Mistr ČR v párové salse roku 2016. Mezi dalšími úspěchy jsou třetí místo na Mistrovství Evropy v salse a mnoho dalších. Kromě kurzu na Rabštejně vyučuje také v Taneční škole Bonstep Hradec Králové a stále se aktivně zúčastňuje tanečních soutěží. Kurz je organizován ve spolupráci s Taneční školou Bonstep Hradec Králové.

Zápis frekventantů proběhne ve středu 26. února
v Divadelní kavárně na Rabštejně od 14 hodin do 16 hodin.

V rámci jednotlivých lekcí se naši frekventanti naučí základům společenských tanců, základním pravidlům společenského chování a etikety (včetně praktické ukázky stále více používané formy občerstvení – rautu), atd. Věříme, že i letošním nově přihlášeným frekventantům se podaří úspěšně vykročit do společenského života.  Sdružený klub Rabštejn Kostelec nad Orlicí - autor: Tomáš Hovorka + team